Pasowanie na przedszkolaka
2013-10-30
Z powodzeniem zakończył się okres adaptacyjny do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć dzieci do grona przedszkolaków. W dniu 30 października w Przedszkolu "Anioła Stróża" odbyła się pierwsza ważna uroczystość. Do pasowania przystąpiły dzieci z dwóch grup: młodszej prowadzonej przez p. Darię Łokuciejewską oraz p. Joasię Górę i starszej prowadzonej przez p. Anię Witkowską oraz Agnieszkę Jankiewicz.

Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny w języku polskim oraz angielskim. Potem obiecały: zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, oraz być dzielnym przedszkolakiem. Występy mogli podziwiać rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo. Wyjątkowym gościem był ksiądz Bartłomiej Kot, który poświęcił również przedszkole.

Następnie dyrektor pani Izabela Jankiewicz za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko dostało dyplom i słodki upominek. Zwieńczeniem tego dnia był słodki poczęstunek przygotowany dla dzieci i ich najbliższych.

Autor: Agnieszka Jankiewicz